FAQ/BLOG2021-07-01T15:25:08+00:00
Czy macie w ofercie krzesła?2021-03-31T20:22:13+00:00

Mamy jak na razie okrojoną ofertę krzeseł marki Mobler, planujemy wprowadzać nowe modele, jednak nie chcemy “bawić” się w pośredników i sprzedawać krzesła kupione gdzie indziej. Nasze nowe modele będą tak jak wszystkie nasze meble wykonane w 100 procentach przez nas, jesteśmy producentem, nie pośrednikiem.

Czy mogę zamówić stół rozkładany inaczej niż przez system dokładek? Co z okrągłym rozkładanym blatem?2021-03-31T20:17:43+00:00

Chętnie wykonamy stół rozkładany z wykorzystaniem suwnic na końcach stołu, nie ma go jeszcze w naszej ofercie gdyż nadal doradzamy by wybierać bardziej uciążliwe ale trwalsze rozwiązanie z dostawkami ale dostosujemy się do Waszych potrzeb.

 

Wykonamy Również okrągły rozkładany stół, rozkładają się one na pół, z wykorzystaniem suwnic synchronicznych, w środek wkłada się blat i całość zsuwa. Proszę pamiętać, że rozłożony stół nie utworzy idealnej Elipsy.

Czy mogę dostać próbkę wybranego przez siebie koloru? ile za to zapłacę?2021-03-31T20:13:57+00:00

Oczywiście chętnie wyślemy próbki dowolnych kolorów drewna, nawet kilka i zawsze za darmo, niezależnie czy zdecydują się państwo na zakup. Zachęcamy również do wybierania innych niż czarny kolorów podstawy, dowolnych z palety RAL ( nie wysyłamy próbek kolorów podstaw, ze względu na proszkowe malowanie wykonanie próbki w kolorze innym niż czarny byłoby czasochłonne).

Mam w planach większą realizacje obejmującą nie tylko meble z drewna i stali, czy mogę zamawiać u was wszystko, czy muszę szukać kilku różnych stolarzy?2021-03-31T20:06:37+00:00

Nasze usługi i możliwości obejmują nie tylko tego typu meble ale również zabudowy kuchenne, zabudowy barowe, elewacje drewniane i wszystko co mogą sobie państwo wyobrazić. Nie ma więc przeszkód żeby zwrócić się do nas z kompleksowym projektem.

Kiedy mogę składać reklamację? Jak rozwiązujecie zgłoszenie?2021-03-31T20:03:21+00:00

Pozostajemy do dyspozycji Państwa każdego dnia, więc w razie wątpliwości, zawsze zachęcamy do kontaktu.
Nasza reakcja na reklamację oczywiście zależy od tego, z czyjej winy powstał problem – jeśli odebrane meble nie zgadzają się z początkową wizją – ustalamy wspólnie kto popełnił błąd.

Gdy meble dojadą uszkodzone zazwyczaj klienci zauważają to już przy odbiorze jako, że zachęcamy do rozpakowania przesyłki przy naszym kierowcy. Jeśli problem zostanie zauważony w tym momencie, zazwyczaj nie ma problemu z zabraniem przesyłki z powrotem i ponownym wysłaniem przy następnej wysyłce.

Jeśli klient zauważa nowo powstałe pęknięcia w blacie, które są efektem tego, że drewno w dalszym ciągu pracuje i “przyzwyczaja” się do nowych warunków, ustalamy czy pękniecia zagrażają konstrukcji, czy są nieestetyczne lub czy za bardzo rzucają się w oczy – jeśli tak, przyjmujemy reklamacje.

W takim przypadku jeśli reklamacja dotyczy stołu, nasz kurier w umówionym terminie odbiera uszkodzony stół i zostawia zastępczy tak by nie zostawić Państwa bez stołu i po wykonaniu naprawy/nowego blatu odsyłamy go państwu przy najbliższej wysyłce.

Czy mój drewniany blat pozostanie taki sam na zawsze?2021-03-31T19:55:35+00:00

Prawidłowo wykonany blat z dobrej jakości tarcicy dębowej – odpowiednio długo sezonowanej i suszonej- będzie bardzo trwały i wytrzymały. Jednak drewno pozostaje drewnem, jest to naturalny materiał w który człowiek nie ma zbyt dużej ingerencji, wspomniane wcześniej procesy usuwają powstałe w procesie wzrostu napięcia w drewnie i nadmiar wilgotności, mimo to drewno nadal może pracować, być może pojawią się nowe, malutkie pęknięcia, może blat minimalnie zmieni swój wymiar – to wszystko, jeśli już, stanie się przez pierwszy rok po zakupie. W każdym pomieszczeniu jest określony mikroklimat, wilgotność, temperatura, dobowe skoki temperatury czy natężenie promieni słonecznych. Pierwszy rok pokazuje, jak nasz mebelek “reaguje” na nowe warunki.

Jakie są zalety mebli z litego drewna?2021-03-31T19:49:54+00:00

Meble z litego drewna i stali są niezwykle trwałe i solidne. Największej przewagi blatów dębowych nad blatami z płyty nie uchwycą zdjęcia. Różnice widać dopiero na żywo, gdy możemy przyjrzeć się meblom z bliska, dotknąć ich. Drewniane meble nadal pozostają symbolem jakości i dobrego smaku.

Jak powinien pielęgnować meble z litego drewna?2021-03-31T19:45:15+00:00

Nasze meble w standardzie wykańczane są lakierem a nie olejem, dlatego wbrew obiegowej opinii nie trzeba o nie w szczególny sposób dbać. Należy jedynie zachować ostrożność- nie stawiać na powierzchni blatu bardzo gorących naczyń, nie dostawiać mebli z litego drewna do źródeł ciepła(np. grzejnik). Na etapie projektowania warto wspomnieć podczas rozmowy o ogrzewaniu podłogowym. W przypadku stolików, komód, konsoli czy regałów przy ogrzewaniu podłogowym najniższa półka nie powinna być zbyt nisko.

Zamierzam zamówić w Mobler Design drzwi przesuwne/ścianę ze stali, czy mogę liczyć na montaż?2019-06-10T22:36:18+00:00

W ofercie Mobler Design znajdują się również rzeczy wymagające montażu np. drzwi przesuwne, ściany ze stali i szkła, wiatrołapy. Jednak na chwilę obecną nie oferujemy usługi montażu.

Podobają mi się wasze produkty ale jestem z drugiego końca Polski, ile zapłacę za przesyłkę?2019-06-10T22:33:01+00:00

W Mobler Design przesyłka jest darmowa na terenie całej Polski.

Jaki jest czas oczekiwania?2019-06-10T22:30:43+00:00

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. To zależy od rodzaju i rozmiaru zamówienia, od obecnego obłożenia pracą itp. Mobler Design to nie jest hurtownia, zamawiając mebel muszą mieć państwo świadomość, że on jeszcze fizycznie nie istnieje, nie kurzy się na magazynie i nie obija się przestawiany z kąta w kąt. On dopiero powstanie więc z reguły trzeba będzie poczekać kilka tygodni.

Widziałem w internecie/u znajomego taki stół/regał itp. Zrobicie mi taki?2019-06-10T22:26:41+00:00

Nie ma żadnych przeszkód żebyśmy wykonali mebel spoza dotychczasowej oferty i tylko na podstawie zdjęcia lub opisu. Z reguły nie ograniczają nas nawet możliwości technologiczne ponieważ jeżeli nie możemy jakiegoś elementu wykonać sami, to zlecamy to firmie zewnętrznej tak, by klient dostał to czego potrzebuje i oczekuje.

Czy zamawiając meble muszę na własną rękę zdecydować o ich kolorze albo użytym materiale?2019-06-10T22:09:32+00:00

Nie pozostawiamy klienta samemu sobie, to my mamy się znać na szczegółach. Podczas pierwszych konsultacji ustalamy czego dotyczy zamówienie następnie ustalamy czy np. blat ma być betonowy, bukowy czy dębowy, jaki ma być jego kolor. Klient nie musi być od razu przekonany. Przygotowujemy wtedy próbki, co ułatwi podjęcie decyzji

Dlaczego lity dąb? Dlaczego lakier?2019-06-09T23:19:43+00:00

Lity dąb wysokiej jakości i ze sprawdzonego źródła to najlepszy materiał na wszelkiego rodzaju meble. Jest drewnem twardym i wytrzymałym na uderzenia, duże obciążenie, wyginanie a także na wpływ wilgoci i otoczenia. Twardszy i wytrzymalszy niż inne rodzaje drewna np. sosna. Ponadto jest drewnem pięknym, nie sposób nie docenić jego walorów estetycznych.

Najczęściej zamiast oleju czy wosku oferujemy klientom zabezpieczenie drewna lakierem matowym bezbarwnym. Nie wpływa on na kolor drewna, nie nadaje połysku, wyciąga tylko jego walory. Przewyższa olej tym, że tworzy na drewnie warstwę ochronną chroniąc drewno przed wylaną na nie wodą, winem, kawą itp.

Meble dębowe to popularne rozwiązanie w polskich salonach i jadalniach a dąb to materiał z którym uwielbiają pracować stolarze.

Drewniane meble przed laty gościły w wielu polskich domach. Na chwile ustąpiły miejsca tańszym i szybszym rozwiązaniom z płyty, produkowanym hurtowo w zagranicznych fabrykach. Od jakiegoś czasu znowu wybieramy meble które przetrwają pokolenia.  Czytaj więcej…

Sen to podstawa

Sypialnia to miejsce do którego rzadko zapraszamy gości a jednak warto postarać się, urządzając ją. W końcu spędzamy tam bardzo dużą część doby. Czytaj więcej…

Wyposażamy Gastronomię

Popularny od lat styl loftowy i industrialny to nasza specjalność. Tworzy on niepowtarzalny klimat. Sprawia, że miejsce sprawia wrażenie topowego lokalu wysokiej jakości ale bez niepotrzebnego nadęcia. Czytaj więcej…

Kolekcja KLASSIK EIK ze starego, rozbiórkowego drewna dębowego

Dajemy staremu drewnu rozbiórkowemu nowe życie. Czytaj więcej…

Meble Idustrialne i Loftowy styl

Puste przestrzenie przemysłowe pozostałe po recesji na amerykańskim rynku kilkadziesiąt lat temu zapoczątkowały styl który w USA i na Zachodzie Europy cieszy się wielką popularnością a od kilku lat zyskuje zwolenników również w Polsce, czytaj więcej…

Meble Dębowe nie muszą wymagać regularnej pielęgnacji

Meble z litego drewna są piękne i wyjątkowe ale często kojarzą się z problemem i koniecznością regularnej konserwacji. Dzięki odpowiedniemu wykończeniu meble Moblera nie wymagają tyle zachodu. Czytaj więcej…

Blaty dębowe czy drewnopodobne – co wybrać?

Wybór odpowiedniego blatu to bardzo ważna decyzja. Dotyczy to zarówno aranżacji kuchni, jak i mebli wykorzystywanych w wielu innych pomieszczeniach. Obecnie popularnością cieszy się zarówno naturalne drewno, jak i materiały drewnopodobne. Który z tych materiałów sprawdzi się najlepiej w przypadku blatów? Czytaj więcej…

Stoły na wymiar – opcja dla wymagających?

Stół jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej jadalni, ale pojawia się także w kuchniach, pomieszczeniach wielofunkcyjnych czy innych miejscach. Czasem zastosowanie gotowego egzemplarza jest niemożliwe, dlatego konieczne okazuje się postawienie na produkt na wymiar. Kiedy sprawdzi się takie rozwiązanie? Czytaj dalej…

Stoły do jadalni – jakie wybrać?

Stół jest najważniejszym meblem w jadalni. Z tego powodu powinien być on idealnie dopasowany do danego wnętrza zarówno pod względem wymiarów, jak i ogólnej stylistyki. Na rynku znaleźć można wiele wariantów takich mebli, dlatego czasem wybór jest trudny. Jaki stół do jadalni sprawdzi się najlepiej w takim pomieszczeniu? Czytaj dalej…

Meble z litego drewna – dlaczego warto?

Meble stanowią bardzo ważny element każdego wnętrza. Obecnie na rynku można znaleźć produkty tego typu wykonane z płyty laminowanej, tworzyw sztucznych, metalu czy naturalnego drewna. Dlaczego warto postawić na ten ostatni rodzaj mebli? Co sprawia, że sprzęty z litego drewna wciąż cieszą się ogromną popularnością? Czytaj dalej…

Aranżacja mieszkania w stylu industrialnym – jakie meble loft?

Styl industrialny cieszy się ogromną popularnością ze względu na surowy, a zarazem bardzo elegancki charakter. Sprawdza się doskonale zarówno w prywatnych domach, jak i biurach, najczęściej urządzonych w starych, ceglanych budynkach. W takich wnętrzach konieczne jest zastosowanie odpowiednich mebli. Jakie produkty sprawdzą się w nich najlepiej? Czytaj więcej…

Skontaktujemy się z Tobą !

Wypełnij formularz a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą.

X
SKONTAKTUJ SIĘ !