Drewno rozbiórkowe cieszy się niesłabnącą popularnością. Zarówno sosnowe jak i dębowe, ze starych domów i stodół, belek konstrukcyjnych. Ma ono swój niepowtarzalny charakter, którego nie da się podrobić postarzaniem, barwieniem ani szczotkowaniem. Pod wpływem działania słońca, wody, wiatru i czasu deski nabierają głębokiej barwy i wspaniałej struktury.

Po rozbiórce budynku, uzyskaniu desek, przetarciu belek na deski, należy je odpowiednio potraktować. Wyjmujemy wszystkie gwoździe, szczotkujemy by pozbyć się piasku i brudu, pozbawiamy deski zadziorów. Gotowy produkt zabezpieczany jest lakierem kilkukrotnie.

Deski sosnowe stosujemy Tworząc piękne drewniane ściany, Dębowe deski wykorzystujemy do tworzenia stołów, stolików i konsol.

Oprócz walorów estetycznych, popularność drewna z odzysku opiera się rownież na aspekcie ekologicznym. rocznie na świecie wycina się miliardy drzew, i chociaż sadzimy ich wielokrotnie więcej to należy pamiętać, że drzewo nie rośnie rok ani kilka lat. Warto więc, o ile to możliwe wykorzystywać drewno powtórnie. Polska z sadzeniem drzew radzi sobie dobrze, sadzi się ich około 30 razy więcej niż wycina. Do tej pory przeważały szybciej rosnące gatunki, jednak na szczęście coraz częściej sadzimy dęby.

Jednak na świecie podejście różni się od naszego. Korporacje wycinają nawet 3 miliony hektarów lasów równikowych rocznie zastępując je uprawami roślin i hodowlą bydła, nie nasadzając w zamian żadnych nowych drzew. To prosta droga do katastrofy ekologicznej.

Również z tego względu ważne jest, żeby wybierać działających legalnie producentów, by mieć pewność, że pozyskują drewno z legalnych źródeł i nie przyczyniają się do katastrofy ekologicznej