Meble Mobler Design z litego drewna i stali mają charakter ponadczasowy dlatego chcemy żeby naszym klientom służyły przez długie lata. Odpowiednio użytkowane pozostaną w pierwotnym stanie. Należy pamiętać, że lite drewno rządzi się swoimi prawami – jeśli dłuższy czas stoi w nietypowych warunkach, niskiej lub wysokiej temperaturze, zbyt wysokiej wilgotności, jest wystawione na mocne promienie słońca- to mogą na przykład pojawić się nowe, niewielkie pęknięcia, jednak takie które  ogóle nie zagrażają konstrukcji blatu.

Przeznaczenie mebli:
Stoły, stoliki, biurka, regały, konsole czy inne meble stalowo drewniane z naszej oferty są meblami przeznaczonymi do pracy, spożywania posiłków, nauki i jako dekoracja.

Warunki Użytkowania:

Meble stalowo-drewniane z naszej oferty przeznaczon są wyłącznie do użytku wewnętrznego

Właściwe warunki to 10-35 stopni, wilgotność powietrza 40-70%, w tym wartości skrajne w powyższych przedziałach moogą występować jedynie przez krótki czas.

Meble należy chronić przed bezpośrednim działaniem wilgoci i promieni słonecznych.

Meble należy stawiać w odległości nie mniejszej niż 100 cm od czynnych źródeł ciepła tj. grzejniki, piece, kominiki itp.

Meble należy ustawić na twardej, równej i suchej powierzchni.

Nie należy wchodzić na meble, siadać na nich, stawiać ciężkich przedmiotów.

Ostre, szorstkie lub ciężkie przedmioty mogą powodować uszkodzenia, wgnioty, zarysowania na blatach drewnianych. Uwaga na pazury zwierząt domowych.

Długotrwałe miejscowe działanie siły może spowodować odkształcenia elementów mebli.

Nie przesuwać mebli, w celu ich przestawienia należy podnieść je do góry.

Przemieszczanie stołów z zamontowanymi dokładkami grozi uszkodzeniem mechanizmu dokładek.

Niektóre wyroby zawierają w konstrukcji elementy drewniane o przekroju kwadratowym/prostokątnym oraz metalowe , dlatego należy zachować ostrożność podczas kontaktu dzieci z meblem.

Konserwacja mebli:

Powierzchnie mebli wykonanych z drewna litego, płyty fornirowanej oraz powierzchnie stalowe należy przecierać suchą ściereczką. zabrudzone powierzchnie przetrzeć wilgotną ściereczką, następnie wytrzeć do sucha. W przypadku wyraźnego zabrudzenia(zatłuszczenia) powierzchni można zastosować do czyszczenia roztwór przygotowany z wody i kilku kropel zwykłego środka do mycia naczyń, a następnie niezwłocznie osuszyć powierzchnie suchą, miękką tkaniną. Niewskazane jest moczenie dużą ilością wody.

Informacje dotyczące mebli:

Dopuszczalne jest występowanie naturalnych różnic pomiędzy poszczególnymi elementami w meblu oraz pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami mebli.

Przy domawianiu nowych wyrobów do mebli już użytkowanych istnieje możliwość wystąpienia różnicy między odcieniami pomiędzy posiadanymi a nowo zakupionymi meblami. Jest to spowodowane naturalnymi cechami drewna takimi jak usłojenie czy barwa.

W przypadku stołów rozkładanych, po dłuższym czasie ich użytkowania może wystąpić różnica w odcieniu pomiędzy głównym blatem a blatami dokładek.

Powierzchnie mebli z litego drewna lub płyty należy chronić przed bezpośrednim działaniem słońca, wilgoci, substancji żrących, alkohol, zmywacz do paznokci itp.