Meble stanowią bardzo ważny element każdego wnętrza. Obecnie na rynku można znaleźć produkty tego typu wykonane z płyty laminowanej, tworzyw sztucznych, metalu czy naturalnego drewna. Dlaczego warto postawić na ten ostatni rodzaj mebli? Co sprawia, że sprzęty z litego drewna wciąż cieszą się ogromną popularnością?

Meble z litego drewna, czyli trwałość

Największą zaletą mebli z litego drewna jest fakt, że są one niezwykle wytrzymałe. Mogą przetrwać w niezmienionym stanie przez nawet kilkadziesiąt lat, ale konieczne jest ich odpowiednie pielęgnowanie. Wówczas zachowają one świetny wygląd przez długi czas, będąc całkowicie odpornymi na zarysowania czy inne uszkodzenia wynikające z biegu czasu.

Jeśli nawet po wielu latach na powierzchni mebla pojawi się drobna rysa, można ją w łatwy sposób usunąć. Wystarczy zeszlifować zewnętrzną warstwę i ponownie pokryć ją substancją zabezpieczającą. Taki krok nie jest możliwy np. w przypadku mebli z płyty laminowanej. Takie rozwiązanie okazuje się zatem bardzo korzystne w przypadku osób, które stawiają na wysoką jakość wykonania kupowanych produktów.

Uniwersalne meble drewniane

Meble drewniane cieszą się popularnością również ze względu na swoją uniwersalność. Z tego surowca można wykonać niemal każdy kształt, dlatego odpowiednie modele spiszą się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Są one również obowiązkowym elementem aranżacji rustykalnych i ekologicznych. Sprawdzają się w wielu pomieszczeniach: od sypialni, przez salon, aż po kuchnię. Odpowiednio zaprojektowane wkomponują się nawet w bardzo minimalistyczne wnętrze, w którym stawia się na proste kształty.

Meble z litego drewna mogą mieć też różne kolory, w zależności od zastosowanego gatunku surowca. Dzięki temu da się z łatwością dopasować ich barwę do pozostałych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. To rozwiązanie niezwykle uniwersalne, które od lat podbija serca miłośników trwałych produktów w estetycznym wydaniu.

frezowany blat dębowy

Meble jedyne w swoim rodzaju

Dla osób, które stawiają na oryginalność, doskonałą wiadomością jest również fakt, że każdy egzemplarz takich produktów różni się od pozostałych. Wszystko ze względu na unikatowe usłojenie. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w pomieszczeniach, w których w cenie jest naturalność oraz wyjątkowość. Możesz mieć pewność, że zakupiony egzemplarz choć trochę różni się od pozostałych produktów z tej samej serii.

Kontakt z prawdziwym drewnem jest również kojący dla człowieka, dlatego warto postawić na takie meble w pomieszczeniach, w których przebywasz przez większość dnia. Wyglądają one niesamowicie, dając wrażenie przytulności, a zarazem luksusu w stylowym wydaniu. Są to produkty drogie, które cechują się jednak znacznie większą trwałością i niepowtarzalnym wyglądem. Z tego powodu pojawiają się zarówno w prywatnych domach, jak i luksusowych restauracjach czy hotelach.

Drewno w połączeniu z innymi materiałami

Drewno ma to do siebie, że komponuje się doskonale również z innymi materiałami. Niezwykle popularnym rozwiązaniem jest łączenie go z metalem. W ten sposób można stworzyć wytrzymałe produkty, które sprawdzają się zarówno w salonach, jak i sypialniach czy nawet w tarasowych aranżacjach. Są doskonałym wyborem do stylu industrialnego, gdzie stawia się na surowe formy bazujące właśnie na metalowych elementach.

Z drewna można wykonać zarówno stoły, jak i krzesła, komody, regały, szafy, półki czy elementy konstrukcyjne mebli tapicerowanych. Jest to bardzo uniwersalny surowiec, który da się łączyć z wieloma innymi materiałami w dowolny sposób. Dzięki temu z drewna powstają niepowtarzalne produkty sprawdzające się doskonale w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, od sypialni, przez kuchnie, aż po lokale usługowe czy gastronomiczne.

Ukłon w stronę natury

Meble z litego drewna są uznawane za rozwiązanie ekologiczne. Tworzy się je z surowca odnawialnego, a gotowe egzemplarze mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt lat w niezmienionej formie. Drewno wykorzystywane do ich produkcji pochodzi z plantacji, które zostały założone właśnie w tym celu. Najlepszym rozwiązaniem jest stawiane na surowce lokalne, dzięki czemu takie produkty stają się jeszcze bardziej ekologiczne i zgodne z naturą. Drewno o sprawdzonym pochodzeniu wygląda doskonale przez wiele lat, dlatego jest znacznie lepszym wyborem niż syntetyczne materiały, które po jakimś czasie niszczą się, zmieniają kolor lub wyraźnie tracą na jakości.

Meble z litego drewna są chętnie wybierane w przypadku aranżacji ekologicznych, gdzie stawia się na zastosowanie wyłącznie naturalnych surowców. W połączeniu z zielonymi roślinami takie produkty prezentują się niepowtarzalnie, tworząc spójną całość. To doskonały wybór dla osób, które stawiają na ekonomiczne rozwiązania. Meble drewniane mogą przetrwać kilkadziesiąt lat, a jeśli Ci się znudzą, wystarczy je ponownie sprzedać, oddać lub zastosować w inny sposób. Takie rozwiązanie trafia w gusta użytkowników, którzy nie lubią wyrzucać raz kupionych produktów.