Meble dębowe to popularne rozwiązanie w polskich salonach i jadalniach a dąb to materiał z którym uwielbiają pracować stolarze

loftowy Stół Spider w jadalni

Drewniane meble przed laty gościły w wielu polskich domach. Na chwile ustąpiły miejsca tańszym i szybszym rozwiązaniom z płyty, produkowanym hurtowo w zagranicznych fabrykach. Od jakiegoś czasu znowu wybieramy meble które przetrwają pokolenia.  Ich naturalny, niepowtarzalny charakter jest nie do podrobienia.

Szczególnie trwałe i wyjątkowe jest drewno dębowe. Dąb nazywany jest królewskim drzewem i pojawia się nawet w mitologii słowiańskiej. Prosty i klasyczny styl naszych dębowych mebli kojarzy się z jakością i luksusem.  Ponadto ciepła i stonowana barwa naturalnego drewna dębowego świetnie wpasuje się w każde pomieszczenie sprawia, że naszych mebli nigdy nie jest za wiele. Stonowana barwa drewna przełamana jest czarnym, stalowym stelażem. To wszystko sprawia, że te meble nie zagracają bogato urządzonych pomieszczeń ale wzbogacają te trochę zbyt zachowawczo urządzone.

Za wyborem drewna dębowego przemawia również jego wyjątkowa wytrzymałość. Meble dębowe przetrwają kilka pokoleń, a po latach, gdy zauważymy ślady użytkowania, bez większego problemu można je odrestaurować, jako, że drewno dębowe jest twardym drewnem.