Stół dębowy z opcją rozkładania

Styl loftowy i meble industrialne podbijają Polskie wnętrza

Po wielkiej recesji w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych opustoszało wiele fabryk, magazynów i innych przestrzeni przemysłowych. Zaczęto je przerabiać i przystosowywać do zamieszkania. Na początku był to efekt ubóstwa, później urok takich wnętrz dostrzeli projektanci.

Styl industrialny świetnie wpasowuje się w stare powierzchnie przemysłowe, W mieszkania w kamienicach- ze względu na większy metraż, wyższe sufity. Przy mądrym planowaniu sprawdzi się jednak również w małych pomieszczeniach. Jest stylem dla odważnych, przez niektórych uważany za zimny i nieprzyjazny ze względu na zastosowanie betonu, stali i stonowanych kolorów, Jednak zastosowanie drewnianych akcentów takich jak stoły, komody czy regały ociepla takie wnętrza. Często stosowanym dodatkiem który sprawi, że wnętrze będzie bardziej przyjazne są po prostu rośliny.

Czym dokładnie charakteryzuje się styl industrialny? Styl Industialny to przede wszystkim beton – obecnie stosowany tak zwany beton architektoniczny, cegła, duże przeszklenia i lustra w metalowej ramie, duże, metalowe lampy, kanapy w odcieniach szarości, stoły z litego drewna dębowego i stali, konsole i komody z drewna na stalowych stelażach. Dużą popularnością cieszą się też odnowione retro fotele. Kolory to przede wszystkim czerń i odcienie szarości plus kolor naturalnego drewna. Niektórzy przełamują też szarości dobierając komplety wypoczynkowe w jasnych, wręcz jaskrawych kolorach.