Meble loftowe – co to znaczy?

Meble loftowe są doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie surowy i industrialny styl w wystroju wnętrz. Charakteryzują się one prostotą, minimalistycznym designem oraz surowymi materiałami, takimi jak drewno lite, stal, beton czy szkło. Charakterystyczne cechy mebli loftowych to proste, geometryczne formy. Są to masywne meble o unikalnym designie, który zawdzięczają materiałom, z których są produkowane. W naszym artykule przedstawimy najważniejsze cechy mebli loftowych.

Meble ze stali i drewna

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów mebli loftowych jest wykorzystanie surowych materiałów, które nadają oryginalnego wyglądu meblom. Drewno lite, beton czy stal to materiały, które są często stosowane do produkcji mebli loftowych. Dzięki takiemu wyborowi materiałów meble te nabierają industrialnego stylu i wnoszą do wnętrza surowość i prostotę. Lite drewno dębowe cechuje się unikalnym wyglądem. Doceniane jest za ciepły odcień i specyficzny rysunek słoi. Jest to drewno wykorzystywane do produkcji mebli klasycznych, ale doskonale sprawdza się w przypadku loftów, gdzie liczy się jakość i trwałość. Drewno łączone jest z elementami stalowymi, które tonują jego ciepły i przytulny charakter, dzięki czemu wnętrze zachowuje surowy i ascetyczny wymiar.

co to znaczy loftowe wnętrze? Jest to otwarta przestrzeń, gdzie dominują surowe materiały, takie jak stal, drewno, beton architektoniczny i stara cegła. Znamienne dla loftów jest eksponowanie rur i przewodów, które wnoszą nieco przemysłowego szyku. Wnętrza loftowe są pełne naturalnego światła i jednym z charakterystycznych elementów są duże okna ze szprosami.

Minimalistyczny design i nietypowe formy

Meble loftowe industrialne charakteryzują się minimalistycznym designem. Proste, geometryczne kształty, pozbawione ozdób i dekoracji, tworzą spójną całość z surowymi materiałami. W takim wydaniu meble loftowe industrialne stają się funkcjonalne, a jednocześnie niebanalne. W meblach loftowych nie ma zdobień ani finezyjnych dodatków. Każdy element podporządkowany jest zasadom ergonomii i funkcjonalności. Prostota w tym przypadku stanowi jednak zaletę a połączenie drewna i stali to wartość dekoracyjna sama w sobie.

Chęć eksperymentowania z formą to kolejny element mebli loftowych. Często spotyka się meble o nietypowych kształtach i rozmiarach. Niektóre z nich są inspirowane przemysłowymi maszynami, co nadaje im charakterystycznego stylu. Zawsze jednak zachowana jest geometria – w tym przypadku nie ma mowy o dekoracyjnych kształtach i wykończeniach. Tymi samymi cechami charakteryzują się inne elementy wyposażenia wnętrza, na przykład drzwi przesuwne, które powstają z masywnych skrzydeł z litego drewna. Jeśli zastanawiasz się jak wykonać drzwi loftowe, to odpowiedź jest prosta – wystarczy zamówić gotowe elementy w naszym sklepie Mobler Design i zamontować je zgodnie z instrukcją. Dzięki drzwiom przesuwnym w łatwy i szybki sposób stworzysz prawdziwie loftową przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *